Teknik serviste dikkat edilmesi gerekenler

Bilgisayar servisi hizmeti alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında güvenilir firmaların tercih edilmesi gelir.

Bilgisayarın zarar görmemesi ve arıza veya geliştirme işleminin doğru bir şekilde tamamlanabilmesi için profesyonel firmalar tercih edilmelidir. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda meydana gelen donanımsal sorunların çözülebilmesi için yedek parça değişikliği gerekebilmektedir. Bu durumda, bilgisayarın yapısına uygun parçalar kullanılması şarttır. Bilgisayar servisi; tamir işlemi yaparken, bilgisayarda var olan ya da meydana gelebilecek diğer sorunlara karşı da müşteriyi uyarmalıdır. Macbook, iMac ya da diğer masaüstü ve dizüstü bilgisayar servisleri için hizmet verirken, bilgisayarın sorunu çözüldükten sonra, performansının düşüp düşmediği kontrol edilmelidir. Yapılan değişikliklerin bilgisayarın diğer alanlarını etkilemesi ya da yavaş çalışmasına neden olması gibi sorunların önüne geçilmelidir.

Garantili Bilgisayar Servisi

Bilgisayar tamiri için verilen hizmetlerin garantili olması son derece önemlidir. Garantisiz şekilde hizmet veren bilgisayar servisleri, kısa süre sonra tekrarlanan arızalara karşı çözüm üretmeyeceği gibi müşterinin mağdur olması yol açmaktadır. Bu nedenle kurumsal ya da bireysel olarak bilgisayar servisi veren firmaların, garantili şekilde hizmet vermelerine dikkat edilmelidir. Uzman olmayan şirketler tarafından yapılan bilgisayar servisi, bilgisayarda daha büyük sorunlara yol açabileceğinden; yalnızca garantili bilgisayar servisleri tarafından hizmet alınmalıdır.

HİZMETLERİMİZ

Teknik Servis
Satış
Yazılım Çözümleri
Web Çözümler

ATİK BİLİŞİM HİZMETLERİ

2003 yılından bu yana, gelişen hizmetlerimizle daima yanınızdayız.

Bize ulaşın

Burak Reis Cad. No:136/A Çamdibi - İZMİR
+90 (232) 486 42 06 (Pbx)
info@tikbilisim.com.tr